Gişeyi Nakavt Eden 20 Spor Filmi! 1 – Spor filmleri019

Gişeyi Nakavt Eden 20 Spor Filmi!

29 Haziran 2014

18. COOL RUNNINGS (1993) – $68,856,263

Spor filmleri003

Özellikle 80’lerde doğan çocuklara “motivasyon pompalayan” Cool Runnings, 90’larda yapılmış bir spor filminden bekleyebileceğiniz herşeyi veriyor. Kış Olimpiyatlarından bildiğimiz “Bobsled” / Kızak yarışlarına katılan Jamaikalı bir takımın olağanüstü mücadelesini anlatan film, doğal şartlara ve imkansızlıklara rağmen, kendi yöntemleriyle hedefe ulaşmanın yollarını keşfetmeyi işliyor. Yönetmenlik kariyerinin en iyi işlerinden birini ortaya koyan Jon Turteltaub tarafından yönetilen filmin seveni, hatırlayanı çoktur.

IMDB Puanı: 6,8
Süre: 98 Dakika

blank

Emel Bilge Çınar

1985 yılında İstanbul’da doğdu. İlk sinema deneyimi Jurassic Park olmuştur. Animasyon ve VFX alanında eğitim almak üzere Amerika Birleşik Devletleri’ne gitti. Türkiye’ye döndükten sonra 3 yıl boyunca Post Producer olarak çalıştı. Bugünlerde bağımsız olarak 3D animasyon ve oyun yapımı üzerinde emek harcıyor. 2009′dan bu yana çeşitli mecralarda sinema ve TV üzerine yazılar yazmaya devam ediyor.

5 Comments

  1. İnternet sinema siteleri liste sitesi oldu. Kaliteli makale okuyabileceğimiz site Öteki Sinema o yüzden kızdım sayfaya girdiğimde ama yine farkınızı ortaya koymuşsunuz. Eski listelerinizi de okudum. Kesinlikle diğerlerinden çok farklısınız. Teşekkür ederiz emekleriniz için.

  2. Gişe yapmışmıdır bilemem ama Kevin abinin Bull Durham-Boğa Takımı-1988 çok güzel bir filmdir.Beyzbol denen boktan liberal amerikan oyunundan evrensel bir melankoli çıkardığı için.

  3. Arkadaşlar size iyi gişe yapamamış ancak bu listedeki birçok filmden çok daha güzel bir film olduğunu düşündüğüm bir filmi önermek istiyorum. Filmin adı “GOON” . Spor filmlerini seven arkadaşlar muhakkak izlesinler. Gerçek bir sporcunun hikayesidir.

    http://www.imdb.com/title/tt1456635/

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Öteki 23 Nisan: Çocukların İzleyebileceği 10 Korku Filmi! 2 – MonsterSquadInvite01

Öteki 23 Nisan: Çocukların İzleyebileceği 10 Korku Filmi!

Öteki 23 Nisan: Günün konseptine uygun bir liste yapmaya karar
Top 10: Korkudan Zıplatan Sahneler 3 – sinister

Top 10: Korkudan Zıplatan Sahneler

Bloody Disgusting’de ilginç bir korkudan zıplatan sahneler seçkisine rastladık ve