Gişeyi Nakavt Eden 20 Spor Filmi!

18. COOL RUNNINGS (1993) – $68,856,263

Spor filmleri003

Özellikle 80’lerde doğan çocuklara “motivasyon pompalayan” Cool Runnings, 90’larda yapılmış bir spor filminden bekleyebileceğiniz herşeyi veriyor. Kış Olimpiyatlarından bildiğimiz “Bobsled” / Kızak yarışlarına katılan Jamaikalı bir takımın olağanüstü mücadelesini anlatan film, doğal şartlara ve imkansızlıklara rağmen, kendi yöntemleriyle hedefe ulaşmanın yollarını keşfetmeyi işliyor. Yönetmenlik kariyerinin en iyi işlerinden birini ortaya koyan Jon Turteltaub tarafından yönetilen filmin seveni, hatırlayanı çoktur.

IMDB Puanı: 6,8
Süre: 98 Dakika

blank

Yazar hakkında: Emel Bilge Çınar

blank
1985 yılında İstanbul’da doğdu. İlk sinema deneyimi Jurassic Park olmuştur. Animasyon ve VFX alanında eğitim almak üzere Amerika Birleşik Devletleri’ne gitti. Türkiye’ye döndükten sonra 3 yıl boyunca Post Producer olarak çalıştı. Bugünlerde bağımsız olarak 3D animasyon ve oyun yapımı üzerinde emek harcıyor. 2009′dan bu yana çeşitli mecralarda sinema ve TV üzerine yazılar yazmaya devam ediyor.

5 Yorumlar

 1. blank

  Süper bi liste olmuş, teşekkürler :)

 2. blank

  İnternet sinema siteleri liste sitesi oldu. Kaliteli makale okuyabileceğimiz site Öteki Sinema o yüzden kızdım sayfaya girdiğimde ama yine farkınızı ortaya koymuşsunuz. Eski listelerinizi de okudum. Kesinlikle diğerlerinden çok farklısınız. Teşekkür ederiz emekleriniz için.

 3. blank

  Gişe yapmışmıdır bilemem ama Kevin abinin Bull Durham-Boğa Takımı-1988 çok güzel bir filmdir.Beyzbol denen boktan liberal amerikan oyunundan evrensel bir melankoli çıkardığı için.

 4. blank

  Arkadaşlar size iyi gişe yapamamış ancak bu listedeki birçok filmden çok daha güzel bir film olduğunu düşündüğüm bir filmi önermek istiyorum. Filmin adı “GOON” . Spor filmlerini seven arkadaşlar muhakkak izlesinler. Gerçek bir sporcunun hikayesidir.

  http://www.imdb.com/title/tt1456635/

 5. blank
  I shot the sheltox

  “The Champ” da var. bknz: http://goo.gl/xSalAK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir