Gişeyi Nakavt Eden 20 Spor Filmi!

12. SPACE JAM (1996) – $90,418,342

Spor filmleri009

90’lar dendiğinde akla gelen üç şeyden ikisini, yani Michael Jordan ve Looney Tunes’u barındıran bu film, küçüklüğümüzün en büyük ve sansasyonel hitlerinden biriydi. Tweety, Taz ve Marvin tasoları ile, bir nesli pre-barbutçu yapan Space Jam, bugüne kadar yapılmış “zaman makinesine en yakın şey” olabilir. Eğer tekrar izlemeyi düşünüyorsanız, kendinizi, en azından birkaç sabah boyunca 1996’daki halinizle uyanmaya hazırlayın.

IMDB Puanı: 6,1
Süre: 88 Dakika

Yazar hakkında: Emel Bilge Çınar

1985 yılında İstanbul’da doğdu. İlk sinema deneyimi Jurassic Park olmuştur. Animasyon ve VFX alanında eğitim almak üzere Amerika Birleşik Devletleri’ne gitti. Türkiye’ye döndükten sonra 3 yıl boyunca Post Producer olarak çalıştı. Bugünlerde bağımsız olarak 3D animasyon ve oyun yapımı üzerinde emek harcıyor. 2009′dan bu yana çeşitli mecralarda sinema ve TV üzerine yazılar yazmaya devam ediyor.

5 Yorumlar

  1. Süper bi liste olmuş, teşekkürler :)

  2. İnternet sinema siteleri liste sitesi oldu. Kaliteli makale okuyabileceğimiz site Öteki Sinema o yüzden kızdım sayfaya girdiğimde ama yine farkınızı ortaya koymuşsunuz. Eski listelerinizi de okudum. Kesinlikle diğerlerinden çok farklısınız. Teşekkür ederiz emekleriniz için.

  3. Gişe yapmışmıdır bilemem ama Kevin abinin Bull Durham-Boğa Takımı-1988 çok güzel bir filmdir.Beyzbol denen boktan liberal amerikan oyunundan evrensel bir melankoli çıkardığı için.

  4. Arkadaşlar size iyi gişe yapamamış ancak bu listedeki birçok filmden çok daha güzel bir film olduğunu düşündüğüm bir filmi önermek istiyorum. Filmin adı “GOON” . Spor filmlerini seven arkadaşlar muhakkak izlesinler. Gerçek bir sporcunun hikayesidir.

    http://www.imdb.com/title/tt1456635/

  5. I shot the sheltox

    “The Champ” da var. bknz: http://goo.gl/xSalAK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.