Gişeyi Nakavt Eden 20 Spor Filmi!

8. A LEAGUE OF THEIR OWN (1992) – $107,533,928

Spor filmleri013

Beyzbol filmleri Amerikalılar için o kadar önemliydi ki, 1992’de, beyzbol filmlerini konu alan bir primetime belgeseli bile vardı; Diamonds. 80’lerin sonu ve 90’ların başında, bu listeden de anlayabileceğiniz gibi, Amerikalılar beyzbol filmleriyle kafayı kırmıştı. 1988-1994 arasında ufak tefek bir sürü filmin yanında Bull Durham, Major League, Field of Dreams, The Sandlot, Rookie of the Year, Angels in the Outfield ve Little Big League gibi ünlü beyzbol filmleri yapıldı. Bu sürecin en fazla hasılat yapan işi de Tom Hanks’in en sevilen filmlerinden biri olan A League of Their Own oldu. Hanks ile beraber başrolü paylaşan Geena Davis’in Thelma and Louise rüzgarından iyi şekilde faydalandığı bu filmi mutlaka izleyin.

IMDB Puanı: 7.2
Süre: 128 Dakika

blank

Yazar hakkında: Emel Bilge Çınar

blank
1985 yılında İstanbul’da doğdu. İlk sinema deneyimi Jurassic Park olmuştur. Animasyon ve VFX alanında eğitim almak üzere Amerika Birleşik Devletleri’ne gitti. Türkiye’ye döndükten sonra 3 yıl boyunca Post Producer olarak çalıştı. Bugünlerde bağımsız olarak 3D animasyon ve oyun yapımı üzerinde emek harcıyor. 2009′dan bu yana çeşitli mecralarda sinema ve TV üzerine yazılar yazmaya devam ediyor.

5 Yorumlar

 1. blank

  Süper bi liste olmuş, teşekkürler :)

 2. blank

  İnternet sinema siteleri liste sitesi oldu. Kaliteli makale okuyabileceğimiz site Öteki Sinema o yüzden kızdım sayfaya girdiğimde ama yine farkınızı ortaya koymuşsunuz. Eski listelerinizi de okudum. Kesinlikle diğerlerinden çok farklısınız. Teşekkür ederiz emekleriniz için.

 3. blank

  Gişe yapmışmıdır bilemem ama Kevin abinin Bull Durham-Boğa Takımı-1988 çok güzel bir filmdir.Beyzbol denen boktan liberal amerikan oyunundan evrensel bir melankoli çıkardığı için.

 4. blank

  Arkadaşlar size iyi gişe yapamamış ancak bu listedeki birçok filmden çok daha güzel bir film olduğunu düşündüğüm bir filmi önermek istiyorum. Filmin adı “GOON” . Spor filmlerini seven arkadaşlar muhakkak izlesinler. Gerçek bir sporcunun hikayesidir.

  http://www.imdb.com/title/tt1456635/

 5. blank
  I shot the sheltox

  “The Champ” da var. bknz: http://goo.gl/xSalAK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir