Gişeyi Nakavt Eden 20 Spor Filmi! 1 – Spor filmleri019

Gişeyi Nakavt Eden 20 Spor Filmi!

29 Haziran 2014

8. A LEAGUE OF THEIR OWN (1992) – $107,533,928

Spor filmleri013

Beyzbol filmleri Amerikalılar için o kadar önemliydi ki, 1992’de, beyzbol filmlerini konu alan bir primetime belgeseli bile vardı; Diamonds. 80’lerin sonu ve 90’ların başında, bu listeden de anlayabileceğiniz gibi, Amerikalılar beyzbol filmleriyle kafayı kırmıştı. 1988-1994 arasında ufak tefek bir sürü filmin yanında Bull Durham, Major League, Field of Dreams, The Sandlot, Rookie of the Year, Angels in the Outfield ve Little Big League gibi ünlü beyzbol filmleri yapıldı. Bu sürecin en fazla hasılat yapan işi de Tom Hanks’in en sevilen filmlerinden biri olan A League of Their Own oldu. Hanks ile beraber başrolü paylaşan Geena Davis’in Thelma and Louise rüzgarından iyi şekilde faydalandığı bu filmi mutlaka izleyin.

IMDB Puanı: 7.2
Süre: 128 Dakika

blank

Emel Bilge Çınar

1985 yılında İstanbul’da doğdu. İlk sinema deneyimi Jurassic Park olmuştur. Animasyon ve VFX alanında eğitim almak üzere Amerika Birleşik Devletleri’ne gitti. Türkiye’ye döndükten sonra 3 yıl boyunca Post Producer olarak çalıştı. Bugünlerde bağımsız olarak 3D animasyon ve oyun yapımı üzerinde emek harcıyor. 2009′dan bu yana çeşitli mecralarda sinema ve TV üzerine yazılar yazmaya devam ediyor.

5 Comments

  1. İnternet sinema siteleri liste sitesi oldu. Kaliteli makale okuyabileceğimiz site Öteki Sinema o yüzden kızdım sayfaya girdiğimde ama yine farkınızı ortaya koymuşsunuz. Eski listelerinizi de okudum. Kesinlikle diğerlerinden çok farklısınız. Teşekkür ederiz emekleriniz için.

  2. Gişe yapmışmıdır bilemem ama Kevin abinin Bull Durham-Boğa Takımı-1988 çok güzel bir filmdir.Beyzbol denen boktan liberal amerikan oyunundan evrensel bir melankoli çıkardığı için.

  3. Arkadaşlar size iyi gişe yapamamış ancak bu listedeki birçok filmden çok daha güzel bir film olduğunu düşündüğüm bir filmi önermek istiyorum. Filmin adı “GOON” . Spor filmlerini seven arkadaşlar muhakkak izlesinler. Gerçek bir sporcunun hikayesidir.

    http://www.imdb.com/title/tt1456635/

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Top 10: Sinemanın En İğrenç Yemekleri! 2 – the matrix

Top 10: Sinemanın En İğrenç Yemekleri!

Öteki Sinemacılardan Semra Uygun'un hazırladığı ilginç dosyalar dizisi devam ediyor:
Çocukken İzleyip Çok Sevdiğimiz 50 Film Vol. 2 3 – vol2

Çocukken İzleyip Çok Sevdiğimiz 50 Film Vol. 2

Öteki Sinema yazarlarının çocukken izleyip çok sevdiği 50 film listeleri