Gişeyi Nakavt Eden 20 Spor Filmi!

2. THE BLIND SIDE (2009) – $255,959,475

Spor filmleri018

The Blind Side’ın gişeyi silip süpürmesine şaşırmamak lazım aslında… Amerika’nın Sweatheart’ı Sandra Bullock, hiçbir ayrıcalığa sahip olmayan sıradan bir çocuğu, NFL gibi ikonik bir Amerikan Kültürü öğesinin baş tacı haline getirecek de Amerikalılar koşa koşa, bu filmi görmeye gitmeyecek? Mümkün değil. Bu listedeki diğer filmiyle de ‘spor filmleri kuşağında’ çığır açan Micheal Lewis’ın kitabı üzerine inşa edilen bu hikaye, Şükran Günü’nden hemen önce vizyona girdiği için stüdyosuna milyon milyon dolarlar kazandırmayı başardı. Tüm gişe numaralarının yanı sıra aslında iyi bir TV filmi olabilecek The Blind Side en çok Sandra Bullock’a yaradı.

IMDB Puanı: 7.7
Süre: 129 Dakika

blank

Yazar hakkında: Emel Bilge Çınar

blank
1985 yılında İstanbul’da doğdu. İlk sinema deneyimi Jurassic Park olmuştur. Animasyon ve VFX alanında eğitim almak üzere Amerika Birleşik Devletleri’ne gitti. Türkiye’ye döndükten sonra 3 yıl boyunca Post Producer olarak çalıştı. Bugünlerde bağımsız olarak 3D animasyon ve oyun yapımı üzerinde emek harcıyor. 2009′dan bu yana çeşitli mecralarda sinema ve TV üzerine yazılar yazmaya devam ediyor.

5 Yorumlar

 1. blank

  Süper bi liste olmuş, teşekkürler :)

 2. blank

  İnternet sinema siteleri liste sitesi oldu. Kaliteli makale okuyabileceğimiz site Öteki Sinema o yüzden kızdım sayfaya girdiğimde ama yine farkınızı ortaya koymuşsunuz. Eski listelerinizi de okudum. Kesinlikle diğerlerinden çok farklısınız. Teşekkür ederiz emekleriniz için.

 3. blank

  Gişe yapmışmıdır bilemem ama Kevin abinin Bull Durham-Boğa Takımı-1988 çok güzel bir filmdir.Beyzbol denen boktan liberal amerikan oyunundan evrensel bir melankoli çıkardığı için.

 4. blank

  Arkadaşlar size iyi gişe yapamamış ancak bu listedeki birçok filmden çok daha güzel bir film olduğunu düşündüğüm bir filmi önermek istiyorum. Filmin adı “GOON” . Spor filmlerini seven arkadaşlar muhakkak izlesinler. Gerçek bir sporcunun hikayesidir.

  http://www.imdb.com/title/tt1456635/

 5. blank
  I shot the sheltox

  “The Champ” da var. bknz: http://goo.gl/xSalAK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir