Gişeyi Nakavt Eden 20 Spor Filmi! 1 – Spor filmleri019

Gişeyi Nakavt Eden 20 Spor Filmi!

29 Haziran 2014

2. THE BLIND SIDE (2009) – $255,959,475

Spor filmleri018

The Blind Side’ın gişeyi silip süpürmesine şaşırmamak lazım aslında… Amerika’nın Sweatheart’ı Sandra Bullock, hiçbir ayrıcalığa sahip olmayan sıradan bir çocuğu, NFL gibi ikonik bir Amerikan Kültürü öğesinin baş tacı haline getirecek de Amerikalılar koşa koşa, bu filmi görmeye gitmeyecek? Mümkün değil. Bu listedeki diğer filmiyle de ‘spor filmleri kuşağında’ çığır açan Micheal Lewis’ın kitabı üzerine inşa edilen bu hikaye, Şükran Günü’nden hemen önce vizyona girdiği için stüdyosuna milyon milyon dolarlar kazandırmayı başardı. Tüm gişe numaralarının yanı sıra aslında iyi bir TV filmi olabilecek The Blind Side en çok Sandra Bullock’a yaradı.

IMDB Puanı: 7.7
Süre: 129 Dakika

blank

Emel Bilge Çınar

1985 yılında İstanbul’da doğdu. İlk sinema deneyimi Jurassic Park olmuştur. Animasyon ve VFX alanında eğitim almak üzere Amerika Birleşik Devletleri’ne gitti. Türkiye’ye döndükten sonra 3 yıl boyunca Post Producer olarak çalıştı. Bugünlerde bağımsız olarak 3D animasyon ve oyun yapımı üzerinde emek harcıyor. 2009′dan bu yana çeşitli mecralarda sinema ve TV üzerine yazılar yazmaya devam ediyor.

5 Comments

  1. İnternet sinema siteleri liste sitesi oldu. Kaliteli makale okuyabileceğimiz site Öteki Sinema o yüzden kızdım sayfaya girdiğimde ama yine farkınızı ortaya koymuşsunuz. Eski listelerinizi de okudum. Kesinlikle diğerlerinden çok farklısınız. Teşekkür ederiz emekleriniz için.

  2. Gişe yapmışmıdır bilemem ama Kevin abinin Bull Durham-Boğa Takımı-1988 çok güzel bir filmdir.Beyzbol denen boktan liberal amerikan oyunundan evrensel bir melankoli çıkardığı için.

  3. Arkadaşlar size iyi gişe yapamamış ancak bu listedeki birçok filmden çok daha güzel bir film olduğunu düşündüğüm bir filmi önermek istiyorum. Filmin adı “GOON” . Spor filmlerini seven arkadaşlar muhakkak izlesinler. Gerçek bir sporcunun hikayesidir.

    http://www.imdb.com/title/tt1456635/

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Erler Film'den Kaçırmamanız Gereken 10 Yeşilçam Filmi 2 – Gölge Oyunu 1992 Yavuz Turgul

Erler Film’den Kaçırmamanız Gereken 10 Yeşilçam Filmi

Erler Film, YouTube’un en aktif kanallarından biri. Her hafta yükledikleri
Top 10: Sinemanın En İğrenç Yemekleri! 3 – the matrix

Top 10: Sinemanın En İğrenç Yemekleri!

Öteki Sinemacılardan Semra Uygun'un hazırladığı ilginç dosyalar dizisi devam ediyor: