Gişeyi Nakavt Eden 20 Spor Filmi! 1 – Spor filmleri019

Gişeyi Nakavt Eden 20 Spor Filmi!

29 Haziran 2014

7. REMEMBER THE TITANS (2000) – $115,654,751

Spor filmleri014

Denzel Washington’ın en büyük filmlerinden biri olan Remember The Titans, muhteşem bir aile filmi olmasının yanı sıra 70’lerin karışık sosyo-politik ortamını liseler arası futbol üzerinden ele alan bir ‘ırkçılıkla mücadele’ filmi. Son derece duygusal ve iyi işlenmiş bir hikaye ile, yaşanmış bir öyküyü; Coach Herman Boone’un hayatını ele alan film, siyah adamın beyaz adamla mücadelesini ve Amerikan toplumunun farklı kökenlerden gelmelerine rağmen birbirini sevip saymayı öğrenişini anlatıyor.

IMDB Puanı: 7.7
Süre: 113 Dakika

blank

Emel Bilge Çınar

1985 yılında İstanbul’da doğdu. İlk sinema deneyimi Jurassic Park olmuştur. Animasyon ve VFX alanında eğitim almak üzere Amerika Birleşik Devletleri’ne gitti. Türkiye’ye döndükten sonra 3 yıl boyunca Post Producer olarak çalıştı. Bugünlerde bağımsız olarak 3D animasyon ve oyun yapımı üzerinde emek harcıyor. 2009′dan bu yana çeşitli mecralarda sinema ve TV üzerine yazılar yazmaya devam ediyor.

5 Comments

  1. İnternet sinema siteleri liste sitesi oldu. Kaliteli makale okuyabileceğimiz site Öteki Sinema o yüzden kızdım sayfaya girdiğimde ama yine farkınızı ortaya koymuşsunuz. Eski listelerinizi de okudum. Kesinlikle diğerlerinden çok farklısınız. Teşekkür ederiz emekleriniz için.

  2. Gişe yapmışmıdır bilemem ama Kevin abinin Bull Durham-Boğa Takımı-1988 çok güzel bir filmdir.Beyzbol denen boktan liberal amerikan oyunundan evrensel bir melankoli çıkardığı için.

  3. Arkadaşlar size iyi gişe yapamamış ancak bu listedeki birçok filmden çok daha güzel bir film olduğunu düşündüğüm bir filmi önermek istiyorum. Filmin adı “GOON” . Spor filmlerini seven arkadaşlar muhakkak izlesinler. Gerçek bir sporcunun hikayesidir.

    http://www.imdb.com/title/tt1456635/

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

2016 Yılının En İyi 16 Korku Filmi 2 – 2016 Yılının En İyi 16 Korku Filmi

2016 Yılının En İyi 16 Korku Filmi

Öteki Sinema'nın her sene merakla beklenen en iyi korku filmleri
John Waters'a Göre 2013'ün En İyi Filmleri 3 – John Waters 2013

John Waters’a Göre 2013’ün En İyi Filmleri

Trash’in papası, kalemle çizilmiş bıyıkların en güzelinin sahibi, pembe flamingoların,