Gişeyi Nakavt Eden 20 Spor Filmi! 1 – Spor filmleri019

Gişeyi Nakavt Eden 20 Spor Filmi!

29 Haziran 2014

4. THE LONGEST YARD (2005) – $158,119,460

Spor filmleri017

Amerika’nın Şahan Gökbakar’ı diyebileceğimiz Adam Sandler’ın bu listede olmaması gerekecek kadar sıradan filmi The Longest Yard, Recep İvedik serisi gibi bir gişe komedisi olmanın hakkını tümüyle veriyor. -Neyse ki listede gerçek bir spor filmi de var da, hatasını böylece affettiriyor Sandler.- Bu da mahkumlar ve gardiyanlar arasında oynanan futbol mücadelesini konu edindiği için spor filmi klasmanına girmiş ama başarısını bir spor filmi olmaktan ziyade, bir komedi filmi olmak üzerinden sağlıyor aslında. Chris Rock ve Burt Reynolds ile gişeyi sallayan Adam Sandler’ın en yüksek hasılatlı filmlerinden biri…

IMDB Puanı: 6.3
Süre: 113 Dakika

blank

Emel Bilge Çınar

1985 yılında İstanbul’da doğdu. İlk sinema deneyimi Jurassic Park olmuştur. Animasyon ve VFX alanında eğitim almak üzere Amerika Birleşik Devletleri’ne gitti. Türkiye’ye döndükten sonra 3 yıl boyunca Post Producer olarak çalıştı. Bugünlerde bağımsız olarak 3D animasyon ve oyun yapımı üzerinde emek harcıyor. 2009′dan bu yana çeşitli mecralarda sinema ve TV üzerine yazılar yazmaya devam ediyor.

5 Comments

  1. İnternet sinema siteleri liste sitesi oldu. Kaliteli makale okuyabileceğimiz site Öteki Sinema o yüzden kızdım sayfaya girdiğimde ama yine farkınızı ortaya koymuşsunuz. Eski listelerinizi de okudum. Kesinlikle diğerlerinden çok farklısınız. Teşekkür ederiz emekleriniz için.

  2. Gişe yapmışmıdır bilemem ama Kevin abinin Bull Durham-Boğa Takımı-1988 çok güzel bir filmdir.Beyzbol denen boktan liberal amerikan oyunundan evrensel bir melankoli çıkardığı için.

  3. Arkadaşlar size iyi gişe yapamamış ancak bu listedeki birçok filmden çok daha güzel bir film olduğunu düşündüğüm bir filmi önermek istiyorum. Filmin adı “GOON” . Spor filmlerini seven arkadaşlar muhakkak izlesinler. Gerçek bir sporcunun hikayesidir.

    http://www.imdb.com/title/tt1456635/

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Sinemanın İş Yapan Fahişeleri! 2 – Taxi Driver 07

Sinemanın İş Yapan Fahişeleri!

İşte sinemanın, en zor rollerden birini oyunculuk show’una dönüştürmüş kadın
Bünyede Antidepresan Etkisi Yapacak 10 Türk Filmi 3 – 1950 3 1

Bünyede Antidepresan Etkisi Yapacak 10 Türk Filmi

Her şeye rağmen umut kavramını ön plana çıkaran, sinemamızın antidepresan