Gişeyi Nakavt Eden 20 Spor Filmi! 1 – Spor filmleri019

Gişeyi Nakavt Eden 20 Spor Filmi!

29 Haziran 2014

17. ANY GIVEN SUNDAY (1999) – $75,530,832

Spor filmleri004

Oliver Stone’un kişisel All Star performanslarından biri olan “Kazanma Hırsı”, tam ona göre bir spor filmi; muğlak ve hadsiz. Tıbbi etikten, kapitalizme, ırkçılıktan, kurumsal ayrımcılığa kadar bir çok eleştiri barındıran bu film, gerçek hikayelere dayanan “motivasyonel” spor filmlerinden epey farklı. Ki bu da oldukça iyi birşey. Amerikanın en sevilen liglerinden biri olan NFL arkasında dönen şeyleri R-Rated olarak izlemeyi kim istemez ki? Hele de PG13 krallığı olan “spor filmleri” kuşağında? Al Pacino, Cameron Diaz ve Jamie Foxx’lu Any Given Sunday / Kazanma Hırsı’nı mutlaka izleyin. Üstüne de 1999’un, ekseriyetle çok iyi filmler yapılan son sene olmasının üzüntüsüyle IMDB profiline bir göz atın.

IMDB Puanı: 6,8
Süre: 162 Dakika

blank

Emel Bilge Çınar

1985 yılında İstanbul’da doğdu. İlk sinema deneyimi Jurassic Park olmuştur. Animasyon ve VFX alanında eğitim almak üzere Amerika Birleşik Devletleri’ne gitti. Türkiye’ye döndükten sonra 3 yıl boyunca Post Producer olarak çalıştı. Bugünlerde bağımsız olarak 3D animasyon ve oyun yapımı üzerinde emek harcıyor. 2009′dan bu yana çeşitli mecralarda sinema ve TV üzerine yazılar yazmaya devam ediyor.

5 Comments

  1. İnternet sinema siteleri liste sitesi oldu. Kaliteli makale okuyabileceğimiz site Öteki Sinema o yüzden kızdım sayfaya girdiğimde ama yine farkınızı ortaya koymuşsunuz. Eski listelerinizi de okudum. Kesinlikle diğerlerinden çok farklısınız. Teşekkür ederiz emekleriniz için.

  2. Gişe yapmışmıdır bilemem ama Kevin abinin Bull Durham-Boğa Takımı-1988 çok güzel bir filmdir.Beyzbol denen boktan liberal amerikan oyunundan evrensel bir melankoli çıkardığı için.

  3. Arkadaşlar size iyi gişe yapamamış ancak bu listedeki birçok filmden çok daha güzel bir film olduğunu düşündüğüm bir filmi önermek istiyorum. Filmin adı “GOON” . Spor filmlerini seven arkadaşlar muhakkak izlesinler. Gerçek bir sporcunun hikayesidir.

    http://www.imdb.com/title/tt1456635/

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Top 10: Filmlerin Biraz Acayip Medyumları 2 – Harry Potter Prof Sybill Trelawney 1

Top 10: Filmlerin Biraz Acayip Medyumları

İnsanlık tarihinin ilk dönemlerinden itibaren kendisine başvurulan bir figür olmuş
Bir Çınarın Sinemadaki Gölgesi: Nelson Mandela Filmleri 3 – Nelson Mandela

Bir Çınarın Sinemadaki Gölgesi: Nelson Mandela Filmleri

Irkçılık ve siyahi ırka yapılan ayrımcılıkla ilgili onlarca film yapılmış