Gişeyi Nakavt Eden 20 Spor Filmi!

Spor filmleri021

Hazır dünya kupası gündemimizdeyken, en fazla hasılat yapan 20 spor filmini derleyelim dedik. Fazlaca Hollywood taraflarından bir derleme oldu ancak azim ve kazanma hikayeleri genelde oradan çıkıyor. İşte karşınızda hasılat galibi 20 spor filmi!

Derleyen: Emel Bilge Çınar

20. FIELD OF DREAMS (1989) – $64,431,625

Spor filmleri001

Bizim için fazla birşey ifade etmese de, özellikle Amerikan izeyicisi için yapılmış en iyi “Beyzbol Filmi” olan Field of Dreams, Amerikalıların her daim en iyi listesinde genellikle başa oynar. Beyzbol sevmeseniz ve hatta hiçbir şey anlamasınız bile, iyi bir film izlemek için göz atabileceğiniz bu film, Amerikan vatandaşlığı almak için sınava giren birinin karşısına soru olarak çıkabilir; o derece Amerikan kültürüne özgüdür. Phil Alden Robinson tarafından yönetilen ve Kevin Costner’ı 90’ların hemen başında “star” mertebesine taşıyan bu film listemizin 20. sırasında…

IMDB Puanı: 7,6
Süre: 107 Dakika

Yazar hakkında: Emel Bilge Çınar

blank
1985 yılında İstanbul’da doğdu. İlk sinema deneyimi Jurassic Park olmuştur. Animasyon ve VFX alanında eğitim almak üzere Amerika Birleşik Devletleri’ne gitti. Türkiye’ye döndükten sonra 3 yıl boyunca Post Producer olarak çalıştı. Bugünlerde bağımsız olarak 3D animasyon ve oyun yapımı üzerinde emek harcıyor. 2009′dan bu yana çeşitli mecralarda sinema ve TV üzerine yazılar yazmaya devam ediyor.

5 Yorumlar

 1. blank

  Süper bi liste olmuş, teşekkürler :)

 2. blank

  İnternet sinema siteleri liste sitesi oldu. Kaliteli makale okuyabileceğimiz site Öteki Sinema o yüzden kızdım sayfaya girdiğimde ama yine farkınızı ortaya koymuşsunuz. Eski listelerinizi de okudum. Kesinlikle diğerlerinden çok farklısınız. Teşekkür ederiz emekleriniz için.

 3. blank

  Gişe yapmışmıdır bilemem ama Kevin abinin Bull Durham-Boğa Takımı-1988 çok güzel bir filmdir.Beyzbol denen boktan liberal amerikan oyunundan evrensel bir melankoli çıkardığı için.

 4. blank

  Arkadaşlar size iyi gişe yapamamış ancak bu listedeki birçok filmden çok daha güzel bir film olduğunu düşündüğüm bir filmi önermek istiyorum. Filmin adı “GOON” . Spor filmlerini seven arkadaşlar muhakkak izlesinler. Gerçek bir sporcunun hikayesidir.

  http://www.imdb.com/title/tt1456635/

 5. blank
  I shot the sheltox

  “The Champ” da var. bknz: http://goo.gl/xSalAK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir