Gişeyi Nakavt Eden 20 Spor Filmi! 1 – Spor filmleri019

Gişeyi Nakavt Eden 20 Spor Filmi!

29 Haziran 2014

15. MONEYBALL (2011) – $75,605,492

Spor filmleri006

Türkiye’de ‘Kazanma Sanatı’ adıyla gösterime giren bu filmi gündemimize taşıyan iki şey oldu; Brad Pitt ve yakın zamanda vefat eden oyuncu Philip Seymour Hoffman. Aslen bir finansçı olan Michael Lewis’ın bu listedeki ikinci filmi olan Moneyball -diğeri The Blind Side- klasik Beyzbol filmlerinden farklı olarak, Amerikan aile kültürünü yüceltmek gibi bir misyon üstlenmiyor. Daha çok kişisel rekabet ve kazanma hırsını öne çıkaran bu film, finansçı yazarı Lewis’un tüm hünerini yansıtıyor diyebiliriz.

IMDB Puanı: 7.6
Süre: 133 Dakika

blank

Emel Bilge Çınar

1985 yılında İstanbul’da doğdu. İlk sinema deneyimi Jurassic Park olmuştur. Animasyon ve VFX alanında eğitim almak üzere Amerika Birleşik Devletleri’ne gitti. Türkiye’ye döndükten sonra 3 yıl boyunca Post Producer olarak çalıştı. Bugünlerde bağımsız olarak 3D animasyon ve oyun yapımı üzerinde emek harcıyor. 2009′dan bu yana çeşitli mecralarda sinema ve TV üzerine yazılar yazmaya devam ediyor.

5 Comments

  1. İnternet sinema siteleri liste sitesi oldu. Kaliteli makale okuyabileceğimiz site Öteki Sinema o yüzden kızdım sayfaya girdiğimde ama yine farkınızı ortaya koymuşsunuz. Eski listelerinizi de okudum. Kesinlikle diğerlerinden çok farklısınız. Teşekkür ederiz emekleriniz için.

  2. Gişe yapmışmıdır bilemem ama Kevin abinin Bull Durham-Boğa Takımı-1988 çok güzel bir filmdir.Beyzbol denen boktan liberal amerikan oyunundan evrensel bir melankoli çıkardığı için.

  3. Arkadaşlar size iyi gişe yapamamış ancak bu listedeki birçok filmden çok daha güzel bir film olduğunu düşündüğüm bir filmi önermek istiyorum. Filmin adı “GOON” . Spor filmlerini seven arkadaşlar muhakkak izlesinler. Gerçek bir sporcunun hikayesidir.

    http://www.imdb.com/title/tt1456635/

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Top 10: Sinemanın Katil Palyaçoları 2 – image w1280

Top 10: Sinemanın Katil Palyaçoları

Semra Doll eğlenceli yazım tarzıyla bizlerle: Madem çok korkuyoruz o
Hangi Filmle Hangi Yemek İyi Gider 3 – hangi yemek

Hangi Filmle Hangi Yemek İyi Gider

Silence of the Lambs: Mantar soslu az pişmiş, kanlı biftek