Gişeyi Nakavt Eden 20 Spor Filmi! 1 – Spor filmleri019

Gişeyi Nakavt Eden 20 Spor Filmi!

29 Haziran 2014

3. THE WATERBOY (1998) – $161,491,646

Spor filmleri020

Adam Sandler’ın klasik filmlerinden biri olan The Waterboy Amerikan kültürünü önemli ölçüde etkilemiş olacak ki, gösterime girdikten sonra, uzunca bir süre ‘su’ demek yerine ‘yüksek kalitede H2O’ deyimini tercih etmişler. 23 hafta boyunca vizyonda kalan film, Sandler’ı dünya çapında meşhur eden ve en fazla hasılat toplayan filmi olmuş. O dönemler klasik gişe komedisinin adresi olan ve son zamanlardaki gibi işin cılkını çıkarmamış işler yapan Sandler’ın belki de en sevilen filmi olan The Waterboy, sinema sanatının en iyi örneklerinden biri olmadığı için, en iyi üç içinde olmayı hak eden bir film değil ama günümüzde başarılı olmak, iyi olmayı gerektirmiyor ne yazık ki…

IMDB Puanı: 6.0
Süre: 90 Dakika

blank

Emel Bilge Çınar

1985 yılında İstanbul’da doğdu. İlk sinema deneyimi Jurassic Park olmuştur. Animasyon ve VFX alanında eğitim almak üzere Amerika Birleşik Devletleri’ne gitti. Türkiye’ye döndükten sonra 3 yıl boyunca Post Producer olarak çalıştı. Bugünlerde bağımsız olarak 3D animasyon ve oyun yapımı üzerinde emek harcıyor. 2009′dan bu yana çeşitli mecralarda sinema ve TV üzerine yazılar yazmaya devam ediyor.

5 Comments

  1. İnternet sinema siteleri liste sitesi oldu. Kaliteli makale okuyabileceğimiz site Öteki Sinema o yüzden kızdım sayfaya girdiğimde ama yine farkınızı ortaya koymuşsunuz. Eski listelerinizi de okudum. Kesinlikle diğerlerinden çok farklısınız. Teşekkür ederiz emekleriniz için.

  2. Gişe yapmışmıdır bilemem ama Kevin abinin Bull Durham-Boğa Takımı-1988 çok güzel bir filmdir.Beyzbol denen boktan liberal amerikan oyunundan evrensel bir melankoli çıkardığı için.

  3. Arkadaşlar size iyi gişe yapamamış ancak bu listedeki birçok filmden çok daha güzel bir film olduğunu düşündüğüm bir filmi önermek istiyorum. Filmin adı “GOON” . Spor filmlerini seven arkadaşlar muhakkak izlesinler. Gerçek bir sporcunun hikayesidir.

    http://www.imdb.com/title/tt1456635/

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Top 26: David Fincher'ın Favori Filmleri 2 – David Fincher

Top 26: David Fincher’ın Favori Filmleri

David Fincher'ın kendi el yazısı ile favori filmlerini sıraladığı bir
Top 10: En Unutulmaz Akira Kurosawa Filmleri 3 – akira kurosawa 00m huc

Top 10: En Unutulmaz Akira Kurosawa Filmleri

Akira Kurosawa (23 Mart 1910 — 6 Eylül 1998), Seven