Gişeyi Nakavt Eden 20 Spor Filmi!

3. THE WATERBOY (1998) – $161,491,646

Spor filmleri020

Adam Sandler’ın klasik filmlerinden biri olan The Waterboy Amerikan kültürünü önemli ölçüde etkilemiş olacak ki, gösterime girdikten sonra, uzunca bir süre ‘su’ demek yerine ‘yüksek kalitede H2O’ deyimini tercih etmişler. 23 hafta boyunca vizyonda kalan film, Sandler’ı dünya çapında meşhur eden ve en fazla hasılat toplayan filmi olmuş. O dönemler klasik gişe komedisinin adresi olan ve son zamanlardaki gibi işin cılkını çıkarmamış işler yapan Sandler’ın belki de en sevilen filmi olan The Waterboy, sinema sanatının en iyi örneklerinden biri olmadığı için, en iyi üç içinde olmayı hak eden bir film değil ama günümüzde başarılı olmak, iyi olmayı gerektirmiyor ne yazık ki…

IMDB Puanı: 6.0
Süre: 90 Dakika

Yazar hakkında: Emel Bilge Çınar

blank
1985 yılında İstanbul’da doğdu. İlk sinema deneyimi Jurassic Park olmuştur. Animasyon ve VFX alanında eğitim almak üzere Amerika Birleşik Devletleri’ne gitti. Türkiye’ye döndükten sonra 3 yıl boyunca Post Producer olarak çalıştı. Bugünlerde bağımsız olarak 3D animasyon ve oyun yapımı üzerinde emek harcıyor. 2009′dan bu yana çeşitli mecralarda sinema ve TV üzerine yazılar yazmaya devam ediyor.

5 Yorumlar

 1. blank

  Süper bi liste olmuş, teşekkürler :)

 2. blank

  İnternet sinema siteleri liste sitesi oldu. Kaliteli makale okuyabileceğimiz site Öteki Sinema o yüzden kızdım sayfaya girdiğimde ama yine farkınızı ortaya koymuşsunuz. Eski listelerinizi de okudum. Kesinlikle diğerlerinden çok farklısınız. Teşekkür ederiz emekleriniz için.

 3. blank

  Gişe yapmışmıdır bilemem ama Kevin abinin Bull Durham-Boğa Takımı-1988 çok güzel bir filmdir.Beyzbol denen boktan liberal amerikan oyunundan evrensel bir melankoli çıkardığı için.

 4. blank

  Arkadaşlar size iyi gişe yapamamış ancak bu listedeki birçok filmden çok daha güzel bir film olduğunu düşündüğüm bir filmi önermek istiyorum. Filmin adı “GOON” . Spor filmlerini seven arkadaşlar muhakkak izlesinler. Gerçek bir sporcunun hikayesidir.

  http://www.imdb.com/title/tt1456635/

 5. blank
  I shot the sheltox

  “The Champ” da var. bknz: http://goo.gl/xSalAK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir