Gişeyi Nakavt Eden 20 Spor Filmi!

14. WHITE MEN CAN’T JUMP (1992) – $76,253,806

Spor filmleri007

Wesley Snipe’ın Hollywood yıldızı olma yolundaki ilk dönemeci olan bu film, Demolotion Man ve Blade serisi ile zirve yapan bir yokuşun en başında duruyor. Filmdeki ortağı Woody Harrelson ile güzel bir kimya yakalayan Snipes “komik ikili” filmlerinin ustası olan Ron Shelton yönetmenliğinde, Stanley Kubrick’in “favori filmlerinden biri olma şerefine” nail olabilmiş. Oldukça iyi ve eğlenceli bir spor filmi olan White Men Can’t Jump’ı izlemediyseniz, Marty Hart rolüyle True Detective’in yıldızlarından biri olan Woody Harrelson’ın oyunculuğundan yeterince nasiplenmemiş sayılırsınız.

IMDB Puanı: 6,6
Süre: 115 Dakika

blank

Yazar hakkında: Emel Bilge Çınar

blank
1985 yılında İstanbul’da doğdu. İlk sinema deneyimi Jurassic Park olmuştur. Animasyon ve VFX alanında eğitim almak üzere Amerika Birleşik Devletleri’ne gitti. Türkiye’ye döndükten sonra 3 yıl boyunca Post Producer olarak çalıştı. Bugünlerde bağımsız olarak 3D animasyon ve oyun yapımı üzerinde emek harcıyor. 2009′dan bu yana çeşitli mecralarda sinema ve TV üzerine yazılar yazmaya devam ediyor.

5 Yorumlar

 1. blank

  Süper bi liste olmuş, teşekkürler :)

 2. blank

  İnternet sinema siteleri liste sitesi oldu. Kaliteli makale okuyabileceğimiz site Öteki Sinema o yüzden kızdım sayfaya girdiğimde ama yine farkınızı ortaya koymuşsunuz. Eski listelerinizi de okudum. Kesinlikle diğerlerinden çok farklısınız. Teşekkür ederiz emekleriniz için.

 3. blank

  Gişe yapmışmıdır bilemem ama Kevin abinin Bull Durham-Boğa Takımı-1988 çok güzel bir filmdir.Beyzbol denen boktan liberal amerikan oyunundan evrensel bir melankoli çıkardığı için.

 4. blank

  Arkadaşlar size iyi gişe yapamamış ancak bu listedeki birçok filmden çok daha güzel bir film olduğunu düşündüğüm bir filmi önermek istiyorum. Filmin adı “GOON” . Spor filmlerini seven arkadaşlar muhakkak izlesinler. Gerçek bir sporcunun hikayesidir.

  http://www.imdb.com/title/tt1456635/

 5. blank
  I shot the sheltox

  “The Champ” da var. bknz: http://goo.gl/xSalAK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir